تصرف عدوانی و فروش مال غیر

سلام. من و برادرم اقدام به پیشفروش یک واحد نمودیم که با عدم انجام تعهد خریدار دفتر املاک براساس رسیدهایی که از خریدار داشت مبایعه نامه را توافقی فسخ و کدرهگیری را باطل نمود البته فسخ توافقی و اقاله انجام پذیرفت و مدارک و امضاها نزد املاک باقی ماند. همزمان با این موضوع در همان دفتر و بدون اطلاع ما برای اینکه بتواند تعهد به ما را انجام دهد همان واحد را از طرف خریدار به شخص دیگری واگذار کرده اند ولی مبلغی به ما نداده و لای قراردادهای دیگر امضای برادر من را بعنوان شاهد زیر این قرارداد گرفته اند. دفتر املاک چون مدتی امین ما بود و قراردادهای ما در انجا انجام میشد لای قراردادهای دیگر مبایعه نامه همون واحد مذکور را به نام خودش از من و برادرم امضا گرفته (واقعاً این کار را انجام داده و مبایعه نامه که در دستشان است تک نسخه اصل و دو نسخه با امضای جعلی است) و به شخص دیگری واگذار نموده‌. که تحت شرایطی و با تزویر توافقنامه ای نوشته و امضای من را در این توافقنامه گرفته است. حال آن کسی که در آن قرارداد اول واحد را از خریدار گرفته و امضای برادر من بعنوان شاهد دارد بعداز حدود دو سال مراجعه کرده و اجراییه ای علیه فروشنده خود ( نه علیه ما) برای تحویل گرفته و بدون حضور ما به محل مراجعه و صورتجلسه تحویل با مامور و نماینده دادگاه تنظیم نموده اند. حال این شخص شکایت کیفری تصرف عدوانی و فروش مال غیر نموده است و بازپرس هم در جلسه اول (بدون پر کردن برگه اظهارات و به صورت شفاهی) به ما اعلام کرده که اجراییه دادگاه حقوقی را در حکم سند رسمی در نظر می گیرد و به من میگوید برو واحد را تحویل بده. کد رهگیری مبایعه نامه قبلی که من و خریدار امضا کرده بودبم باطل شده و با استعلام اتحادیه املاک ثابت می شود ولی مدارک امضا شده اقاله نزد املاک است و املاک نیز با توجه به تخلفاتی که انجام داده (از جمله همین تخلف که بعد از اقاله در فروش ملک همکاری داشته) متواری است و من نیز هیچ مدرکی جز استعلام اتحادیه ندارم، فردا باید برای دفاع به اتهام تصرف عدوانی و فروش مال غیر به بازپرسی مراجعه نمایم ، چگونه می توانم از خودم دفاع کنم . ضمن اینکه بنده حتی یک ریال بابت ثمن دریافت نکرده بودم. متاسفانه من شکایت فروش مال غیر کردم و بازپرس به علت اینکه گفته مدارک کامل نیست قرار منع تعقیب صادر کرده و همین منع تعقیب هم جز مدارک مثبته شاکی علیه ما شده. البته ما به رای بازپرسی اعتراض کرده ایم. ممنون میشم اگر راهی برای احقاق حقوق اینجانب به نظرتون میرسه راهنمایی بفرمایید.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: موارد متفرقه
حوزه قضایی: تهران
2 پاسخ
2,572 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ ۲۳:۱۵